UA

#32 Рибалайзер

Як і раніше, тягнуться до шахраїв прості люди, щоб зробити переказ з картки на карту без жодної комісії. Вірять, що такий бізнес цілком можливий.

Фішингові сервіси переказу грошей з картки на картку

Якщо скористатися подібним шахрайським «сервісом», то втрата грошей гарантована! Варіанти схем бувають різні, а результат завжди один – зникнення грошей з вашої картки.

Крадіжка карткових реквізитів:
Це і є старий і банальний фішинг. Карткові реквізити жертви крадуться під час введення на такому шахрайському сайті, а вже через деякий час шахраї намагаються скористатися цими реквізитами і вкрасти гроші з картки жертви. Цей спосіб мало по малу йде у історію, оскільки самих лише реквізитів (хоч і секретних) не завжди достатньо. Часто потрібен ще і код підтвердження операції з SMS.

Підміна номера картки:
Найбільш актуальний на сьогоднішній день спосіб шахрайства в сфері переказу грошей з картки на картку: клієнт вказує один номер картки для переказу коштів, а гроші у підсумку уходять на іншу картку або мобільний номер, що належить шахраю.

Збільшення суми платежу:
Часто, крім підстановки «лівого» номера, шахраї ще й суму переказу збільшують в 10 або 100 разів. Не помітивши в банківському SMS збільшену на один нуль суму переказу, клієнт спокійно підтверджує платіж за допомогою цього коду.

#32 Рибалайзер

Як захиститися:

  • Для переказу грошей користуйтеся онлайн-банкінгом свого банку або перевіреними платіжними сайтами: www.ema.com.ua/whitelist.
  • Перевіряйте сайти на наявність у Чорному списку ЄМА.
  • Якщо сайт зареєстрований на домені національного рівня .UA – ресурсу можна довіряти (.com.ua, in.ua тощо ≠ .UA).
  • Перевіряйте вік та термін реєстрації сайта за допомогою сервісу Whois.
  • Шукайте інформацію про сервіс в Інтернет. Особливо прискіпливо ставтеся до сайтів з поміткою «Реклама».
  • Читайте відгуки про сайт в Інтернет, але не на самому сайті!